اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری و BPMS رایگان

سازمان‌ها بعد از خرید اتوماسیون اداری و در راستای سیستمی شدن معمولا فرم‌های مورد نیاز خود را وارد سیستم کرده و به این ترتیب در هزینه‌های اداری و مصرف کاغذ صوفه جویی می‌کنند. تهیه این فرمها و استفاده از آنها در اتوماسیون اداری بر اساس اولویت و فرم‌های ساده‌تر انجام می‌شود تا اینکه فرآیندهای پیچیده نیز به این روال اضافه می‌گردد. طراحی فرم‌ها و تهیه فیلدهای مورد نیاز برای آنها نمی‌تواند به تنهایی پاسخگوی نیاز سازمان‌ها باشد. سازمان‌ها و مدیران به روز شده‌اند و همگی انتظار دارند روابط بین فرم‌ها نتایج عملکردی کاربران و کل سازمان را به صورت گزارش در اختیار داشته باشند. برای رسیدن به این هدف باید سازمان به سیستم مدیریت فرآیندهای تجاری خود مجهز گردد و این سامانه ممکن است برای سازمان هزینه‌هایی را به همراه داشته باشد. به دلیل وجود کارشناان خبره در یک سازمان ممکن است نقطه مطلوب برای مدیران رسیدن به دانش استفاده از یک سیستم مدیریت فرآیند تجاری یا همان BPMS باشد. بسیاری از مجموعه‌ها برای این موضوع مبالغ قابل توجهی را قبل از اینکه اتفاق خاصی در سازمان انجام بپذیرد طلب می‌کنند و در انتها نیز رضایت مشتری برای اعمال تغییرات فراهم نمی‌گردد.

 

اما رویکرد شرکت سامانه‌های هوشمند نسل سوم در رابطه با استقرار یک سامانه BPMS در کنار اتوماسیون خود بسیار متفاوت می‌باشد. اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین به یک موتور بسیار قدرتمند در زمینه BPMS به نام Bonita مجهز می‌باشد که ساختار و نسخه اولیه این نرم‌افزار در کنار اتوماسیون به صورت رایگان ارائه می‌گردد. البته نسخه Community این نرم‌افزار باید طبق قوانین نشر نرم‌افزارهای رایگان در دنیا برای همگان در دسترس باشد که ما نیز بر این قانون پایبند هستیم اما آنچه که در ارائه بوینتا به عنوان یک سیستم مدیریت فرآیندهای تجاری از سمت سامانه‌های هوشمند اتفاق می‌افتد فیلم‌های آموزشی است که در سطح مقدماتی برای جامه مشتریان اتوماسیوت اداری سیما نوین ارائه می‌گردد. شما به واسطه مشاهده این فیلم‌ها و بسته آموزشی می‌توانید به صورت مقدماتی کار با محیط بونیتا را فراگرفته و با زبان مدل‌سازی فرآیند آشنایی پیدا کنید. سیستم مدیریت فرآیند بونیتا نسخه Community شامل موارد زیر می‌گردد:

  • ابزار برنامه‌نویسی برای ساخت نرم‌افزارهای فرآیند محور 
  • یک محیط ویژوال برای ترسیم نمودارها

این امکانات باید با اتوماسین اداری سیما نوین و سامانه‌های دیگر شما در ارتباط باشند تا شما بتوانید از فرآیندهای پیچیده در سازمان خود استفاده نمایید. برای این منظور می‌توان از امکانت محتلفی برای اتصال استفاده نمود که معمول‌ترین این نوع ارتباط امروزه استفاده از وب سرویس‌ها می‌باشد. امتیاز ویژه اتوماسیون اداری سیما نوین که یک اتوماسیون اداری تحت وب می‌باشد در همین نکته است که این انوماسیون وب سرویس محور توسعخ داده شده است و تا کنون ارتباطات بسیاری با زیر سیستم‌های سازمانی دیگر مانند سیستم رستوران‌، حضور و غیاب، انبار و … را داشته است. بر همین اساس ما در هر استقرار اتوماسیون اداری سیما نوین ارتباط با مدیریت فرآیندهای تجاری بونیتا را خواهیم داشت و با توجه به تعداد فرآیندهای مورد نیاز و نوع پیچیدگی و درخواست سازمان مشتری، پیشنهاد خود را ارائه می‌دهیم که یکی از این پیشنهادات با توجه به دانش و سیاست سازمان استفاده رایگان و توسعه بونیتا توسط تیم کارشناسان مشتری می‌باشد.

البته الزاما ارائه نمونه اولیه نرم‌افزار به همراه آموزش مفدماتی آن تنها پلن کاری ما در سامانه‌های هوشمند نسل سوم نمی‌باشد. ما در این زمینه می‌توانیم ابتدای کار چندین نمونه فرآیند را برای مشتری پیاده‌کرده و سپس بر اساس دانش انتقال داده شده این موضوع برای توسعه در فرآیندهای پیچیده‌تر بر عهده مشتری قرار داده شود. به هر ترتیب با خرید اتوماسیون اداری سیما نوین دیگران نگران در اختیار داشتن یک سیستم مدیریت فرآیند تجاری یه همان BPMS نباشید و خیالتان از توسعه این موارد راحت باشد. سازمان شما در یک بستر بسیار امن و منعطف برای توسعه قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *