مدیریت فرآیندهای تجاری یک سازمان با توجه به سیستمی بودن هر دپارتمان به صورت سنتی و گزارشات گسسته از زیر سیستم‌ها امری بسیار دشوار و ممکن است در برخی موارد با توجه به مقیاس و اندازه سازمان نشدنی باشد. اگر بخواهیم هدف نهایی سیستمی شدن سازمان‌ها را بررسی کنیم به نوعی تنها یک هدف بزرگ وجود خواهد داشت که آن هم رضایت مشتریان و در نتیجه تداوم کار سازمان می‌باشد. بنابراین در روند کسب رضایت مشتر باید تمامی فرآیندها مدیریت شود. هر فرآیند در سازمان به نوعی با مجموعه‌ای از فرآیندها در ارتباط می‌باشد که این ارتباط وابسته به نوع فرآیند و درگیر بودن اعضای سازمان ممکن است پیچیده یا روال ساده‌ای را شامل گردد. هنگامی که بر اساس یک سیستم مدیریت فرآیندهای تجاری ارتباط معنی‌داری بین زیرسیستم‌های مختلف برقرار می‌شود می‌توان برخی از فعالیت‌ها را از درون یک سیستم انجام داد و با توجه به ارتباط تعریف شده نتیجه نهایی در همان سیستم ثبت گردد و این در حالی است که ممکن است بسیاری از محاسبات بر اساس ارتباط فرآیندی ایجاد شده صورت گیرد. اتفاقی که در پیاده‌سازی فرآیندها در یک سیستم مدیریت فرآیندهای تجاری می‌افتد کم کردن پیچیدگی‌ها و روان سازی کارها از دید کاربران می‌باشد.

شرکت سامانه های هوشمند نسل سوم از فرآیند تجاری Bonita استفاده می کند. حالا چرا ما از این نرم افزار استفاده می کنیم؟  نرم‌افزار Bonita  که محصول شرکت BonitaSoft می‌باشد یک محصول با سطح کدنویسی پایین برای فرآیندهای سطح ساده و متوسط می‌باشد. سطح کدنویسی پایین به شما اجازه می‌دهد توسط یک محیط ویژوال فرآیندهای خود را ایجاد نمایید و با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف روز ارتباط بین برنامه‌ای سامانه‍ها با یکدیگر تبادل اطلاعات داشته باشند. Bonita BPMS در سطح بین‌المللی و توسط کمپانی‌های بزرگ دنیا مورد ارزیابی و استفاده قرار گرفته است و هم اکنون شرکت‌های بزرگی همچون سیسکو، سونی و ده‌ها شرکت بزرگ دیگر فرآیندهای داخل سازمانی خود را با استفاده از Bonita  مدیریت می‌نمایند.

روش تعریف یک فرآیند و ترتیب اجرای روال‌ها در بونیتا به سه صورت می‌تواند انجام شود که شامل اجرای فرآیند در یک محیط کاملا ویژوال یا اینکه اجرای فرآیند در یک محیط مبتنی بر کد و در نهایت اجرای فرآیند در محیطی ترکیبی شامل کد و ابزارهای ویژوال می‌باشد. این انعطاف‌پذیری در اجرای فرآیند یکی از دلایل انتخاب بونیتا می‌باشد. از طرفی شما می‌توانید رابط گرافیکی کاربر را با استفاده از تکنولوژی‌های روز مانند HTML5 و JavaScript ایجاد نمایید که قدرت خاصی را در ایجاد صفحات وب با گرافیک و امکانات مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. بر همین اساس شما می‌توانید برنامه‌های کاربردی مستقلی صرفا با سرویس گرفتن از سامانه‌های دیگر توسط بونیتا ایجاد نمایید و کاربر نهایی با همان صفحات درخواست‌های خود را در سامانه ایجاد نماید.

امکاناتی که در بونیتا فراهم شده است می‌تواند به ازای هر طراحی و ایجاد اپلیکیشن‌های متفاوت یک اپ موبایل نیز در اختیار شما قرار دهد. البته اپ موبایل ایجاد شده در بونیتا بر اساس WebView می‌باشد و انعطاف‌پذیری کدهای نوشته شده این قابلیت را برای باز شدن صفحات در موبایل ایجاد می‌نماید.

با ما در ارتباط باشید و در یک جلسه دمو سطح تجربه و موفقیت ما را در استفاده از بونیتا مشاهده نمایید. ما آمادگی داریم تا با استفاده از بونیتا هزینه‌های سازمانی شما را کاهش داده و بر اساس تعریف فرآیندها علاوه بر یکارچه سازی سامانه‌ها زمان بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. در کنار ما باشید تا سازمانی چابک‌تر از قبل به مشتریان خود معرفی کنید.