شرکت سامانه‌های هوشمند نسل سوم در حوزه‌های مختلف مرتبط با داده و بانک‌های اطلاعاتی خدمات گسترده‌ای را به سازمان‌های دولتی و خصوصی ارائه داده است. این خدمات در راستای بهینه‌سازی و دستیابی سریع‌تر افراد به داده‌ها در سازمان‌ها و شرکت‌ها بوده و بر همین اساس با توجه به تعداد سامانه‌های استقرار داده شده در هر مرکز راهکار خاص خود را شامل شده است. تنوع در نوع سامانه‌ها و عدم هم زمانی استقرار آنها قطعا موجب نصب نسخ مختلفی از بانک‌های اطلاعاتی و در نتیجه نیاز به زیر ساخت‌های سروری مختلف می‌شود. علاوه بر هزینه‌هایی که گاها رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می‌دهد برای مدیریت این موارد علاوه بر پشتیبانی‌های صورت گرفته از طرف شرکت‌های پیمانکار نرم‌افزاری ممکن است سازمان به مدیر بانک‌های اطلاعاتی با تخصص‌های مختلفی نیاز داشته باشد. البته در همه موارد یکسان سازی بانک‌های اطلاعاتی راه‌حل قابل اجرایی نمی‌باشد و ممکن است در نهایت شما مجبور باشید از زیرساخت‌های مختلفی در سازمان خود استفاده نمایید اما بررسی تک تک بانک‌های اطلاعاتی نصب شده نیز خود راهکاری است که می‌تواند سرعت دسترسی به داده‌ها را برای شما افزایش داده و برای این مورد علاوه بر تجربه و دانش باید به ابزارهای بین المللی و معتبر نیز دسترسی داشت که در سامانه‌های هوشمند نسل سوم این امکانات برای خدمات بانک‌های اطلاعاتی در نظر گرفته شده است.

 

 

.

بررسی کوئری‌ها در بانک اطلاعاتی SQL SERVER

شرایط بانک‌های اطلاعاتی موجود در سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی صرفا وابسته به نوع بانک اطلاعاتی و نسخه موجود نمی‌باشد. گاها شرایط نامطلوب با بررسی‌های دقیق پیاده‌سازی بانک اطلاعاتی و جداول موجود تا حدی برطرف می‌گردد. یکی از مواردی که می‌تواند در بازه زمانی قابل قبول و همچنین هزینه نسبتا مناسبی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد بازنگری در شرایط گوئری‌های موجود در بانک‌های اطلاعاتی استقرار یافته می‌باشد. همانظور که مطلع هستید گزارشات در سازمان‌ها از جایگاه بسیار خاصی برخوردار هستند و در برخی از موارد دسترسی به این گزارشات برای مدیریت اهمیت ویژه‌ای دارد. بیشتر شکایات به ویژه از سمت مدیران برای واحد‌های آی تی سازمان‌ها و شرکت‌ها زمان دسترسی به این گزارشات می‌باشد. همچنین می‌دانیم که تمامی گزارشات در نتیجه اجرا شدن یک کوئری در بانک اطلاعاتی می‌باشد. حال آنکه این کوئری در شرایط بهینه اجرا می‌شود یا اینکه ممکن است با بدترین حالت ممکن داده‌ها را فراخوانی می‌کند موضوعی است که تجربه نشان داده است بسیاری از برنامه نویسان و تهیه کنندگان گزارشات به آنها اهمیت نمی‌دهند. البته این بهینه بودن در شرایطی اهمیت پیدا می‌کند که نرخ افزایش داده شما رشد قابل توجهی داشته و شما روز به روز حجم بیشتری از داده‌ها را در جداول بانک اطلاعاتی خود مشاهده می‌نمایید. بنابراین در ابتدا ممکن است تاثیر منفی کوئری های مخرب را در تهیه گزارشات مشاهده نکنید ام این موضوع برای شما به مرور زمان ثابت خواهد شد. شرکت سامانه‌های هوشمند نسل سوم با تکیه بر کارشناسان مجرب در این زمینه توانسته است خدمات بسیار مطلوبی در این زمینه به سازمان‌های بزرگ دولتی همچون بانک‌ها، سازمان استاندارد، مترو بهره‌برداری، شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو و … ارائه نماید. برای بررسی شرایط حال حاضر سازمان یا شرکت خود در زمینه بانک‌های اطلاعاتی نصب شده به هیچ عنوان نگران نباشید و شما با یک تماس ساده می‌توانید از ما در این زمینه درخواست جلسه و مشاوره داشته باشید.

 

 

کانورت اطلاعات از بانک‌های اطلاعاتی مختلف

یکی از مشکلاتی که گاها سازمان‌ها و شرکت‌ها با آن روبرو می‌شوند تغییر در سامانه‌های مموجود می‌باشد. شما ممکن است به هر دلیلی و بر اساس نیازمندی‌های سازمان خود تصمیم به تغییر یکی از سامانه‌های فعال بگیرید که معمولا اولین چالشی که ذهن شما را درگیر خواهد کرد داده‌هایی است که تا کنون در سامانه موجود تولید شده است و اکنون قرار است به سامانه جدید انتقال پیدا کند. این داده‌ها در برخی از موارد با توجه به روابط بین جداول موجود از اهمیت خاصی برخوردار هستند و شامل پیچیدگی بازیابی می‌باشند. صرفا داشتن علم مدیریت در بانک‌های اطلاعاتی و تسلط بر روی نرم افزارهایی همچون اوراکل یا SQL SERVER نمی‌تواند چاره‌ساز بوده و چالش کانورت اطلاعات را برای شما حل نماید. شرکت سامانه‌های هوشمند نسل سوم به واسطه پیاده‌سازی سامانه مکاتبات اداری خود در سازمان‌های بزرگ دولتی همواره با این چالش درگیر بوده و به جرات با سابقه‌ای درخشان در این زمینه تمامی پروژه‌های کانورت اطلاعات خود را با موفقیت انجام داده و درصد داده‌های انتقال داده شده به همراه روابط موجود را معمولا بالای %95  ثبت کرده‌ایم که این رقم در موضوع کانورت اطلاعات موفقیت قابل توجهی به حساب می‌آید. البته برای رسیدن به یک کانورت موفق نیازمند مطالعه و بررسی دقیق شرایط موجود در یک سازمان هستیم که همکاری واحد‌های تحقیق و توسعه به همراه واحد پشتیبانی بانک اطلاعاتی این مورد را با نهایت دقت به مرحله انجام می‌رساند. برای انجام هر پروژه در این زمینه کافی است تا در جلسات مشترک فی مابین کارشناسان سازمان خود و کارشناسان فنی سامانه‌های هوشمند نسل سوم به نقطه شروع در این زمینه رسیده و سپس اقدام به اجرایی کردن پروژه نمایید. ما آماده‌ایم تا در هر مرحله به عنوان مشاوره و مجری در کنار شما قرار بگیریم.