سیستم اتوماسیون اداری تحت وب

اتوماسیون اداری تحت وب همانند هر برنامه تحت وبی از سمت کلاینت توسط یک مرورگر باید در دسترس باشد در این مورد بر اساس تکنولوژی‌های استفاده شده و نوع کدنویسی و استفاده از ماژول‌های مختلف کاربران با محدودیت‌هایی مواجه می‌شوند. گاهی اوقات برخی از پنجره‌ها به صورت کامل نمایش داده نمی‌شود یا امکان دسترسی به منوها در اندازه‌های متفاوت با کیفیت‌های مختلف تصویر وجود ندارد. اولین موردی که در طراحی رابط کاربری اتوماسیون اداری تحت وب در سامانه‌های هوشمند مد نظر قرار گرفت موضوع مستقل بودن از مرورگر بود. نوع کدها به صورتی با Angular JS و فریم‌ورک Bootstrap توسعه داده شدند که کاربران برای وارد شدن در محیط اتوماسیون اداری تحت وب اجبار به داشتن مرورگر خاصی نداشته باشند. البته همه نرم‌افزارهای تحت وب نسل جدید به جای internet Explorer از مروزگر Edge استفاده می‌کنند. سازگاری اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین با انواع مرورگرها با در نظر گرفتن ریسپانسیو بودن این سامانه انجام شده است. نگاه ویژه در ریسپانسیو بودن برنامه اتوماسیون اداری موضوع باز شدن این برنامه در اندازه‌های موبایل بوده است. بسیاری از سازمان‌ها تمایلی به تهیه اپ موبایل اتوماسیون اداری ندارند و ترجیح می‌دهند فقط از نسخه اتوماسیون اداری تحت وب استفاده نمایند، اما ممکن ایت کاربران همین سازمان در مواقعی بخواهند با موبایل دسترسی موقتی را به اتوماسیون داشته باشند. به همین منظور برنامه در اندازه موبایل بدون هیچگونه خطایی در ظاهر شدن منوها و دسترسی به امکانات لازم قابل دسترس می‌باشد.

در تولید برنامه اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین موضوع اتصال به زیر سامانه‌های مختلف سازمانی در اولویت قرار گرفته است. در تکامل نرم افزاری سازمان‌ها هر بخش از سازمان ممکن است بر اساس نیاز و در زمان‌های متفاوت اقدام به تهیه نرم‌افزار کرده باشند. با گذشت زمان تولید داده در هر یک از این برنامه‌های نرم‌افزاری حجم قابل قبولی را به خود اختصاص داده و از طرفی وابستگی کاربران نیز موجب شده تا سازمان حتی با وجود انتخاب‌های بهتر باز هم تمایلی به تعویض سیستم‌ نداشته باشد. اتوماسیون اداری قلب یک سازمان می‌باشد و به عنوان محل نگهداری و جاری بودن داده‌های اصلی یه سازمان مجبور است با بسیاری از این زیر سیستم‌ها در ارتباط باشد. سازمان‌ها تمایل دارند این ارتباط بین سامانه‌ها برای آنها با کمترین زمان و هزینه ممکن انجام پذیرد. به ویژه اینکه در بسیاری از شرکت‌ها و پیمانکاران نرم‌افزاری این اقدام نه تنها به کندی بلکه شاید در مواقعی اصلا صورت نپذیرد. در سامانه‌های هوشمند نسل سوم سیاست توسعه وب سرویس و ارتباط بین نرم‌افزاری کاملا باز می‌باشد و این اطمینان به مشتریان داده می‌شود که در صورتی که بخواهند بین اتوماسیون اداری تحت وب و هر سامانه دیگری داده‌ای را رد و بدل نمایند همکاری کامل انجام شود و وب سرویس در اختیار آن سازمان قرار گیرد. بر همین اساس تا کنون اکثر وب سرویس‌های مورد نیاز نیز تولید شده است و این ارتباط در بسیاری از سازمان‌ها هم اکنون بین اتوماسیون اداری سیما نوین و سامانه‌های دیگری نظیر سیستم حضور و غیاب، رستوران، سیستم‌های مالی و … برقرار می‌باشد. نکته دیگری که در این رابطه قابل ذکر است ارتباط بسیار قوی سامانه اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین با سیستم مدیریت فرآیندهای بونیتا می‌باشد. وجود سیستم مدیریت فرآیندهای تجاری یک مرکز قوی برای ذخیره سازی داده‌ها و مدیریت آنها ایجاد می‌کند که مباحث بسیاری را برای سازمان تسهیل می‌کند و می‌توان به موضوعاتی مانند گزارشات، محاسبات داده‌های درون فرمی بدون نیاز به مراجعه مستقیم به سامانه‌های مختلف و … اشاره کرد. اما مستقل از یک BPMS سامانه اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین انواع گزارشات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. فرم‌ها نیز یکی از دغدغه‌های مهم در برنامه‌های اتوماسیون اداری می‌باشد. شما می‌توانید انواع فرم‌ها را در اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین در اختیار داشته باشید. یکی از نکات بسیار مهم تعریف انواع قالب نامه‌های از پیش تعریف شده در اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین می‌باشد. هنگامی که نامه‌ای توسط کاربر تایپ می‌شود قرار دادن سربرگ و پاورقی و همچنین تعیین اندازه کاغذ نامه مراحلی است که علاوه بر وقت گیر بودن در کار با اتوماسیون اداری از حوصله کاربر نیز خارج است. کاربری که با اتوماسیون اداری کار می‌کند تمایل دارد تا جای ممکن علاوه بر کمترین تعداد کلیک بین سامانه‌]ای مختلف کمتر سوئیچ نماید و در نهایت پاسخ مورد نظر خود و یا نتیجه تراکنش‌های داده‌ای را در برنامه اتوماسیون اداری مشاهده نماید.

یکی از خصوصیات مهم اتوماسیون اداری سیما نوین چینش موارد داشبورد و مدیریت المان‌های درون آن توسط کاربر می‌باشد. ممکن است کاربر نیازی به نمایش تقویم رویدادها در اتوماسیون خود نداشته باشد. آیا برای هر تغییر کوچک حتما باید با مدیر اتوماسیون اداری در سازمان تماس گرفت؟ ترجیحا انجام یکسری از تنظیمات برای کاربر توسط خودش به شرطی که اطلاعات و داده‌ها دچار اشکال نشوند حالت مطلوبی است. تنظیم داشبورد نیز از موارد رابط گرافیکی کاربر می‌باشد و مطمنا هیچ ارتباطی به داده‌های سرور ندارد. به غیر از نمایش تقویم یکی دیگر از المان‌هایی که در داشبورد اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین وجود دارد موضوع رویدادها می‌باشد. رویدادها می‌توانند چینش برنامه روزانه و هفتگی شما را نظم داده و اتفاقات مهم کاری مانند جلسات را نمایش دهند تا زمانبندی بهتر و دقیق‌تری را برای مابقی کارهای خود انجام دهید. کیفیت انجام کارهای درون سازمان رابطه مستقیمی با زمان‌بندی دقیق کارهای تک تک کاربران آن سازمان دارد و این موضوع می‌تواند توسط رویدادهای اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین مدیریت گردد.

یکی از نکات بسیار مهم برای مدیریت سازمان‌ها در بحث استفاده از اتوماسیون اداری تحت وب مطلع کردن همه کاربران در کمترین زمان ممکن از یک خبر عمومی می‌باشد که در این راستا یک پنل خبر در اتوماسیون اداری سیما نوین در نظر گرفته شده تا بر اساس آن کاربران بتوانند در داشبورد اخبار عمومی سازمان را بدون کلیک و هنگام ورود به برنامه اتوماسیون اداری مشاهده نمایند. در کنار این پنل اخبار شما می‌توانید یک پنل یادداشت برای خود داشته باشید تا در صورت نیاز با استفاده از این پنل کارهای مهم و دارای اولویت را یادداشت کرده و بر اساس مشاهده مداوم در داشبورد به آنها رسیدگی نمایید. برای آشنایی بیشتر با اتوماسیون اداری تحت وب سیما نوین به شما پیشنهاد می‌کنیم تا درخواست خود را برای دمو کتبا به واحد بازرگانی شرکت ارسال نمایید.